Розумні камери спостереження. Що потрібно про них знати?

Розумні камери – не просто звичайні гаджети, а справжні охоронці вашого дому. Завдяки штучному інтелекту та іншим просунутим технологіям вони створюють надійний захист і дозволяють завжди бути в курсі того, що відбувається. У цій статті ми подивимось на те, як працюють розумні камери, які функції вони мають і яку модель обрати під конкретні потреби.

Як працюють розумні камери спостереження?

Розумні камери спостереження обладнані відеосенсорами, процесорами для обробки даних і модулями зв’язку для підключення до мережі. Ключовий елемент – процесор, який аналізує отримане відео та виконує функції, наприклад розпізнавання облич чи виявлення якогось руху. Камера підключається до мережі Wi-Fi або через інші бездротові протоколи, тим самим дозволяючи їй передавати відео безпосередньо на ваш смартфон. Через те, що тут присутнє використання алгоритмів штучного інтелекту, сучасні камери можуть відрізняти людей від тварин чи інших рухомих об’єктів, а це все зменшує кількість хибних сповіщень. Існують моделі навіть здатні розпізнавати знайомі обличчя й виявляти підозрілу активність.

Функції розумних камер

Виявлення руху. Камера активується, а потім надсилає сповіщення користувачу при виявленні руху.

Розпізнавання облич. Функція може визначати знайомих і незнайомих осіб.

Двосторонній аудіозв’язок. Дає можливість спілкуватися з відвідувачами або відлякувати зловмисників.

Нічне бачення. Інфрачервоне підсвічування дозволяє камері працювати в умовах низької освітленості та вночі.

Хмарне зберігання. Записані відео зберігаються у хмарі, і виходячи з цього можна отримати доступ до них з будь-якого пристрою.

 Переваги використання розумних камер

Віддалений доступ. Переглядайте відео та керуйте камерою з будь-якої точки світу через спеціальні додатки.

Інтеграція з іншими розумними пристроями. Сучасні камери можуть бути інтегровані в системи розумного дому, дозволяючи автоматизувати певні процеси, наприклад, увімкнення освітлення при виявленні руху.

Захист даних. Більшість розумних камер використовують сучасні протоколи шифрування.

Як обрати розумну камеру спостереження?

Обираючи камеру, перш за все зверніть увагу на декілька важливих моментів:

Роздільна здатність. Камери із роздільною здатністю 1080p або 4K дають чітке зображення, яке дозволяє добре розпізнавати навіть маленькі деталі.

Кут огляду. Широкий кут огляду охопить більшу площу – важливо для моніторингу великих приміщень, територій.

Нічне бачення. Якщо вам потрібен контроль у темну пору доби, тоді обирайте моделі з якісним інфрачервоним підсвічуванням.

Сумісність. Деякі камери краще інтегруються з популярними розумними асистентами, наприклад, Google Assistant та ін.

Способи зберігання. Перевірте, чи пропонує виробник локальне зберігання на карті пам’яті, чи ж хмарний варіант з підпискою.

Популярні моделі, на які можна звернути увагу

Arlo Pro 4 – бездротова камера із високою роздільною здатністю 2K, підтримкою HDR та функцією нічного бачення. Вона може віддалено контролювати зони й отримувати сповіщення при виявленні руху.

Nest Cam IQ відзначається здатністю до розпізнавання облич, а також інтеграцією з іншими продуктами Google. Ідеальний варіант для тих, хто вже використовує екосистему Google.

Ring Stick Up Cam – універсальна камера, яка підходить як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання. Має двосторонній аудіозв’язок, щоб спілкуватися з відвідувачами.

Інвестуючи в розумну камеру, ви в першу чергу інвестуєте у свою безпеку і спокій. Завдяки найновішим технологіям, такі камери забезпечать надійний захист вашого майна та близьких. Обирайте модель, яка відповідає вашим потребам та бюджету.

Декілька цікавих фактів про камери спостереження

Перші камери спостереження. Перші системи відеоспостереження з’явилися ще в 1942 році в Німеччині. Їх використовували для спостереження за випробуваннями ракет «V-2».

Найбільше спостережуване місто. Лондон вважається одним із найбільш спостережуваних міст у світі. За деякими підрахунками в місті встановлено понад 500 тисяч камер, що використовуються для моніторингу вулиць, транспорту та громадських місць.

Камери в дикій природі. Камери спостереження використовуються не тільки для безпеки, а й у дослідженнях дикої природи. Їх використовують для спостереження за тваринами у природному середовищі для того, щоб дослідникам могли вивчати поведінку і звички різних видів без втручання людини.

Штучний інтелект у відеоспостереженні. Завдяки ШІ розумні камери можуть виявляти специфічні дії, для прикладу, залишені предмети на вокзалах чи підозрілу активність у банках. Такі системи допомагають службам безпеки значно швидше реагувати на потенційні загрози.

Попередження злочинів. Дослідження показали, що наявність камер спостереження зменшує кількість злочинів у місцях, де вони встановлені. Камери діють як засіб стримування, змушуючи потенційних правопорушників замислитися про можливі наслідки.

Камери з тепловізорами. Певні моделі сучасних камер спостереження обладнані тепловізорами, які виявляють рух об’єктів за тепловими слідами навіть у повній темряві. Насправді дуже корисно для охорони периметрів уночі та в складних погодних умовах.

Історичне спостереження. Одним із перших прикладів відеоспостереження у США була система встановлена в банках у 1960-х роках для запобігання пограбуванням. З того часу технології стрімко розвивалися, зробивши їх нерозривною частиною міської інфраструктури.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

99 − 97 =