Як визначитись з хостингом

Хостинг — це послуга, за допомогою якої інформація, що зберігається на сайті, стає доступною користувачам.

Кожен сайт є сукупністю файлів. Щоб відкрити до них загальний доступ, їх необхідно викласти в мережу.  Для цього потрібен хостинг. Щоб розмістити файли сайту, потрібно взяти в оренду місце на сервері або весь сервер, залежно від обсягу інформації. Сервер забезпечить захист та безперервну цілодобову діяльність сайту.

Звичайно, можна було б спробувати розмістити свій сайт на персональному комп’ютері, але, на жаль, немає жодної гарантії, що він зможе працювати безперервно. Перебої в електромережі, тимчасова відсутність інтернету може призвести до того, що інформація буде безповоротно втрачена.  Крім цього необхідно мати цілий набір спеціальних знань і потужностей. Хостинг має у своєму розпорядженні всі необхідні компоненти для якісної роботи та захисту сайту:

  • Правильно налаштоване ПЗ;
  • Контрольоване електроживлення;
  • Інтернет-простір;
  • Постійну професійну технічну підтримка.

Хостингом розпоряджається компанія хостер або хостинг-провайдер. Вони займаються реєстрацією доменних імен, перенесенням сайтів, надають допомогу у придбанні SSL-сертифіката, вирішують завдання, пов’язані з обслуговуванням ресурсу, у тому числі й технічні моменти.

Види хостингу

Сервіси хостингу відрізняються залежно від вимог до сайту. Якщо потрібно більше виділеного місця, важлива швидкість доступу, це викликає додаткові навантаження. Чим більше потужностей має виділити хостер, тим дорожчим буде тариф.

Віртуальний хостинг — сервер з безліччю сайтів, власники яких мають однакові права та обов’язки. Один з найдоступніших і найпоширеніших видів хостингу. Доступу до керування сервером користувач практично не має.  Доступна лише панель керування.  Можна встановлювати CMS, докуповувати IP-адреси, працювати з базами даних.

  • Плюси — доступна ціна та повна відповідальність адміністратора з приводу технічних питань;
  • Мінуси — відносно невелика потужність та відсутність можливості забезпечення специфічним ПЗ.

Підійде для сайтів із відносно невеликим трафіком – лендингу, візиток, блогів, інтернет-магазинів із невеликою відвідуваністю.

Віртуальний виділений сервер (VPS/VDS) — виділена частина дискового простору з певними ресурсами. Насправді ці абревіатури рівноцінні. Орендар може розмістити один великий сайт або безліч маленьких, може встановити панель управління і розділити сайт на облікові записи і, вже самостійно, надавати послуги хостинг-провайдера.

  • Плюси — орендар має безліч прав та можливостей, стабільність роботи;
  • Мінуси — вартість та необхідність самостійного адміністрування.

Цей тип хостингу підійде для особистих проектів та великих сайтів.

Виділений сервер — повне володіння сервером з окремою операційною системою та програмним забезпеченням.

  • Плюси — унікальність, повна свобода дії;
  • Мінуси — вартість, відповідальність. Провайдер відповідає тільки за технічне обладнання та підключення до Інтернету.

Підходить для великих проектів – сайтів з великою кількістю відвідувачів, онлайн-ігор, соцмереж, 1С тощо.

Хмарний хостинг — кілька серверів формуються у хмару, поєднуючи свої ресурси.

  • Плюси — надійність, усі машини підстраховують одна одну. Якщо один із серверів вийде з ладу, решта перерозподілить його обов’язки. Оплата лише за те, що використовується.
  • Мінуси — не завжди доступні Root-права. Важко розрахувати вартість заздалегідь.

Широко використовується у сфері онлайн-освіти, для зберігання та обробки інформації у галузі медицини, банківської справи, промисловості тощо.  Буде корисним для великих офісів та для роботи на віддалених робочих місцях.

На що орієнтуватися при виборі хостингу

  1. Бажано, щоб хостинг мав набір популярних шаблонів чи конструкторів сайту;
  2. Панель керування має бути зрозумілою для користувача та містити великий набір функцій.  Подивитися на панель керування можна, замовивши тестовий період. Важливо, щоб на хостингу були FTP, phpMyAdmin, MySQL, PHP, SSH-доступ, SSL-сертифікат та файловий менеджер;
  3. Обов’язковою є функція резервного копіювання;
  4. Рівень технічної підтримки.

Таким чином, хостинг це звичайна комерційна послуга, яка бере на себе всі питання щодо організації доступності сайту та його безпеки. Від користувача лише потрібно під час реєстрації заповнити всі поля дійсними даними.  Інакше при втраті пароля практично неможливо буде відновити право на власність.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

25 − 24 =