Фонові програми або застосунки – це програми або застосунки, які працюють у фоновому режимі, навіть, якщо користувач про них забув і на цю мить не використовую при роботі.
Системні програми, месенджери, соціальні мережі, сервіси для перегляду фільмів та прослуховування музики, ігри – все це може і працює у фоновому режимі.
Якщо ви запитаєте для чого потрібен фоновий режим – то відповідь буде простою – щоб частина програм, які потрібні для роботи та розваг відкривалися швидше, а стандартні програми підтримували стабільне та постійне функціонування вашого пристрою.
Крім того, якщо додатки працюють у фоні, то вони мають змогу підтримувати безперервний зв’язок з серверами, а отже та отримують інформаційні повідомлення для користувача.
Проте, не тільки користь приносить фонова робота програм вашому пристрою, але і значну шкоду, особливо, якщо йде мова про бюджетні варіанти.
Як перевірити фонову активність програм та додатків на вашому пристрої?
Щоб зрозуміти, які саме програми у вас працюють у фоновому режимі та заважають оптимізації вашого пристрою, потрібно дотримуватися наступних кроків:
- для початку потрібно відкрити Налаштування на вашому гаджеті;
- після цього потрібно перейти у розділ Акумулятор або Батарея, залежно від моделі та марки пристрою;
- далі потрібно знайти кнопку Використання Акумулятора або Деталі Використання та натиснути на неї;
- там можна побачити список програм та додатків, серед них потрібно визначити ті, які споживають найбільше енергії. Саме вони працюють у фоновому режимі.
Коли користувач визначився з фоновими програмами та додатками перед початком їх видалення, потрібно усвідомлювати, що вони приносять не тільки користь вашому пристрою, але і шкоду.
Які проблеми створює фонове використання програм та застосунків для ваших гаджетів?
- Проблема перша: підвищене навантаження
Якщо у вас в телефоні працює якийсь застосунок у фоновому режимі, то він споживає значну частину ресурсів вашого пристрою. Проте, таких програм може бути декілька, тому застарілі моделі гаджетів починають працювати значно повільніше, час від часу вони можуть зависати, або навіть видавати помилку при спробі відкрити той чи інший застосунок.
Якщо користувач забуває контролювати кількість програм та застосунків, які працюють фоново, то використовувати гаджет стає некомфортно.
Часто користувачі смартфонів помічають, що їх пристрій почав гальмувати, а також дуже повільно завантажує дані. Це відбувається із-за надлишку фонових процесів.
Треба пам’ятати, що додатки, які згортає, а не закриває користувач також будуть працювати фоново і споживати енергетичні ресурси гаджета.
Щоб оптимізувати роботу мобільного пристрою потрібно вимикати будь-які непотрібні додатки.
- Проблема друга: зниження заряду батареї.
Якщо частина застосунків та програм працюють у фоновому режимі, то вони сприяють швидкому зниженню заряду батареї вашого пристрою, оскільки йому доводиться обробляти кілька десятків зайвих процесів.
Тому, коли користувач постійно вимикає непотрібні фонові програми, то акумулятор його смартфону служить довше.
- Проблема номер три: споживання мобільного трафіку
Треба пам’ятати, що мобільний трафік у більшості випадків обмежений, тому витрачати його на роботу непотрібних фонових програм та застосунків недоцільно. Оскільки підтримка з серверами соціальних мереж або ігор тільки марно використає ваш мобільний трафік і не залишить його для справді важливих речей.
Оцінивши ситуацію для вимикання та видалення фонових програм та застосунків можна використовувати наступні алгоритми:
- Використання вбудованих налаштувань Android
- спочатку потрібно знайти та увійти у меню Налаштування;
- у переліку цього меню знаходимо кнопку Програми та Сповіщення і натискаємо на неї;
- із зазначеного переліку програм та додатків обираємо ті, роботу яких хочемо обмежити;
- після цього натискаємо на кнопку Акумулятор;
- там шукаємо та активуємо опцію Обмеження фонової активності або Фонове обмеження.
- Використання режиму енергоощадження
Щоб активувати цей режим, який автоматично обмежує фонову активність потрібно в Налаштуваннях перейти в розділ Акумулятор та обрати режим Енергоощадження.
- Використання сторонніх додатків
- Для подібної мети існують сторонні застосунки, такі як Greenify та Servicely. Для початку їх потрібно завантажити та встановити на вашому гаджеті та дотримуватися інструкцій прописаних у них.
Отже, щоб покращити суттєво продуктивність вашого пристрою, можна вимкнути всі фонові програми та застосунки. Проте, треба пам’ятати, що деякі із цих програм потрібні для коректної роботи вашого гаджета.