ТОП-8 роботів медичної сфери

Роботи стали частиною нашого сучасного життя. Вже майже 30 років вони займають особливу нішу в медичній сфері. Все почалося з освоєння людиною космосу, бо саме тоді виникло питання, а що ж будуть робити астронавти на орбітальних станціях, якщо захворіють. Тоді фахівці NASA створили та запустили хірургічного робота, яким провідні фахівці могли керувати з Землі.

Зараз розглянемо декілька найпопулярніших роботів медичної галузі.

  1. Універсальний хірург «Da Vinci».

Цей пристрій може проводити різні операції на органах людини. До його складу входять два блоки: один – призначений для оператора, другий – виконує роль хірурга.

Операція проходить наступним чином: лікар, який сидить за зручним пультом, бачить експлуатовану ділянку у 3D із багаторазовим збільшенням, використовуючи спеціальні джойстики для керування, може чітко роздивитися місце, яке потребує хірургічного втручання. Функції рук копіюють спеціальні механічні пристрої. До того ж їх діаметр не перевищує 1 см, що дозволяє робити менший надріз. Сьогодні цей робот виконує майже 80% онкологічних операцій в США, а пацієнти після цього швидше відновлюються.

  1. Італійський робот «ARES»

Цей механізм призначений для виконання складних хірургічних операцій. Однією із його особливостей є здатність виконувати маніпуляції без пошкодження шкіри.

Процедура проходить так: пацієнт ковтає послідовно кожен модуль робота, який самостійно збирається в єдиний механізм всередині людини, за допомогою якого здійснюються необхідні дії.

  1. Робот хірург Mazor Renaissance

Спеціалісти з Ізраіля розробили цей пристрій, який являє собою комп’ютеризовану навігаційну систему, за допомогою якої можна проводити точні та безпечні операції на спинному мозку та хребті. За допомогою цього пристрою хірурги встановлюють імпланти в хребті при проведенні спонділодеза, проводять біопсію.

  1. Травмотолог SpineAssist

500 успішних операцій на хребті зроблено, використовуючи цю технологію. Для того, щоб скласти детальний план операції та вивчити анатомічні особливості пацієнта, робот робить зображення 3D зони ураження. Далі він робить на потрібній ділянці кісткової тканини постраждалого мікроскопічні отвори, через які проводяться необхідні хірургічні дії.

  1. Стоматолог Yomi

Компанія Neocis Inc. Розробила робота, який може проводити операції з імплантування зубів. Він самостійно поставив одній із пацієнток два імпланти наприкінці минулого року. Працює пристрій за такою схемою: робить комп’ютерну томографію голови пацієнта, після цього планує етапи процедури та точно проводить маніпуляції.

  1. Робот-діагност Xiaoyi

Компанія iFlytek Co., Ltd, яка є провідним розробником штучного інтелекту в Китаї, робота, який може проводити діагностику пацієнта. Він блискуче склав тест для отримання медичної ліцензії, набравши 456 балів. Цей пристрій може робити аналізи й поставити діагноз хворому, а також локалізувати спалахи епідемічних захворювань та спрогнозувати ризики.

  1. Медсестра Robear

Робот-медсестра оснащений спеціальними шарнірними суглобами та трьома видами тактильних сенсорів, які можуть розпізнавати тіло людини на дотик.

  1. Робот-санітар KIRO-M5

Інженери Корейського інституту робототехніки представили увазі публіки робота KIRO-M5. Основним призначенням пристрою є робота в лікарнях у якості автоматизованого помічника, який розвозить пацієнтам їжу, стерилізує та провітрює приміщення, а також сповіщає медичний персонал, якщо хворому потрібно замінити судно, оскільки він оснащений датчиками запаху.

Зараз робот-санітар проходить випробування у Будинках для літніх людей, де до обов’язків апарату входить: ранковий підйом пацієнтів, сповіщення про настання часу приймання їжі, допомагає людям похилого віку складати розпорядок дня та повідомляє персонал закладу про критичні ситуації.

Виглядає пристрій наступним чином: ріст – 1 метр, вага – 80 кг, на корпусі розміщені пара ручок. Автономна навігація відбувається за допомогою комплекту лазерних та ультразвукових сенсорів, також він оснащений камерою.

Отже, роботизація медичних послуг набирає все більшого поширення та стає невіддільною частиною цієї сфери діяльності людини.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 + 3 =