ТОП-5 екзоскелетів для реабілітації

ТОП-5 ЕКЗОСКЕЛЕТІВ ДЛЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Все частіше у фізіотерапії після складних травм, інсультів, вроджених хвороб медичні працівники використовують екзоскелети різних типів. У цій статті ми розглянемо 5 найпопулярніших та ефективніших з них.

  1. Екзоскелет Walking Assist Device. Цей пристрій розроблений в Японії концерном Honda, призначений для ходьби, одягають його закріпивши чисельні ремені навколо ніг або пояса. Пацієнт за допомогою девайсу може ходити, підійматися сходами або похилою площиною, присідати. «Скелет» допомагає власнику тримати рівновагу, спрямовуючи своє зусилля так, щоб воно проходило через центр ваги людини, слідкуючи за його рухами. Апарат бере до уваги різні пози людини під час регулювання зусилля. До основних даних екзоскелета належать: вага – 6,5 кг, час роботи 2 години (1 заряд). У фізичній реабілітації цей екзоскелет можуть використовувати постраждалі з пошкодженнями нижніх кінцівок або хребтового стовпа.
  2. Екзоскелет Indego, був розроблений фірмою Parker Hannifin університету Вандербілта (США). Він дає змогу рухати суглобами стегон та колін. Працює пристрій наступним чином: верхня частина щільно прилягає до торса; підтримувальні елементи, зроблені із міцного матеріалу, огортають ноги від стегна до коліна і від коліна до литок; з’єднання на стегні та коліні починають працювати за допомогою мікрокомп’ютера та електричних моторів, які живляться від акумуляторів. «Скелетом» легко управляти, щоб почати йти людині потрібно трохи нахилитися вперед, щоб сісти – нахилитися назад й залишатися так декілька секунд. Однією з найважливіших особливостей цього апарату є те, що його можна використовувати, коли пацієнт повністю паралізований, тоді «скелет» виконує усю роботу, оскільки це єдиний робот, якого можна одягнути. Він містить у собі ФЕС (технологію функціональної електростимуляції), яка подає слабкі електричні імпульси до паралізованих м’язів. Під дією ФЕС м’язи напружуються і розслабляються.
  3. Екзоскелет Kickstart. Особливістю цього пристрою є те, що він механічний і використовує для своєї роботи кінетичну енергію, яка генерується людиною під час ходьби. Природні пружини захоплюють кінетичну енергію та відпускають її, таким чином м’язи стегон згинаються та розгинаються. Він призначений для носіння поверх одягу людини та складається з поясного ременя, двох опорних конструкцій, звичайних модельованих устілок для закріплення пристрою на нозі. Екзоскелет призначений для використання пацієнтами із слабкими кінцівками, неврологічними травмами або інсультом.
  4. Реабілітаційний екзоскелет REX, належить компанії Rex Bionics, яка розміщена у Новій Зеландії. Це інноваційний моторизований екзоскелетний костюм. Люди із паралічем нижніх кінцівок, який був отриманий після  пошкоджень хребта внаслідок невдалих операцій або травм спинного мозку, можуть перебувати у вертикальному положенні та виконувати певні рухи. Цей костюм ідеально підходить для реабілітаційних процедур в медичних установах, вдома та на роботі. Принцип роботи пристрою полягає у збільшенні сили та швидкості роботи м’язів пацієнта, при цьому йому не потрібні додаткові засоби стабілізації, руки залишаються абсолютно вільними.
  5. Роботизований екзоскелет для реабілітації плеча. Розробка належить центру робототехніки та автоматики (CAR, UPM-CSIC), який знаходиться у сонячній Іспанії і сприяє ефективнішій реабілітації травм плеча різної тяжкості. Система оцінює ступінь травми та успіхи реабілітаційного процесу за допомогою датчиків сили та руху. Вона проста у використанні та її легко адаптувати для потреб конкретної людини. Час відновлення пацієнтів значно скорочується завдяки тому, що всі необхідні фізіотерапевтичні процедури виконуються за допомогою інтелектуальної роботизованої системи.

Наведені приклади функціональних і конструктивних особливостей сучасних та перспективних реабілітаційних екзоскелетів дає підставу для висновку про те, що їх застосування підвищить ефективність допомоги паралізованим пацієнтам після перенесеного інсульту, черепно-мозкових травм, пошкоджень хребта, за наявності обмеження функцій ОРА під час лікування й реабілітації в разі різних захворювань і пошкоджень.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 + 6 =