Технологія електронного паперу та електронних чорнил

Сьогодні все частіше люди звертаються до електронних носіїв для того, щоб ознайомитися з тим чи іншим інформаційним матеріалом, тому збільшується попит на електронні книги, які називають «читалками». Як же вони працюють? У чому їх головна перевага та відмінність від ноутбуків чи смартфонів?

Електронна книга – дуже легка, не шкодить зору читача та займає компактне місце у сумці чи робочій поверхні стола. Вона може вмістити в собі велику кількість різноманітних творів, для пошуку яких не знадобиться відвідувати бібліотеку.

Основними складовими «читалки» є електронне чорнило та електронний папір, які імітують відображення інформації, яка була створена звичним для нас чорнилом. Розробником цієї інновації виступила компанія E Ink Corporation.

Електронне чорнило

Завдяки цій технології букви, які з’являються на екрані нагадують звичайні друковані літери. Цей дисплей не випромінює світла, а зображення формується у відбитому світлі.

Дисплеї цих пристроїв містять мініатюрні комірки та чорно-білі пігменти з різними зарядами. Коли відбувається подача струму до комірки, то один тип пігментів піднімається, а інший опускається, таким чином на екрані формується зображення або текст. Навіть при вимиканні пристрою, картинка залишається видимою. Ця технологія забезпечує велику економію заряду, бо енергія споживається лише під час перегортання сторінок. Тому електронні книги можна заряджати один раз на тиждень або навіть місяць.

Електронний папір

Нік Шерідан вперше у 1970-их роках створив електронний папір в дослідницькому центрі компанії Xerox у Пало Альто, який мав назву Gyricon і складався з поліетиленових сфер діаметром 75-106 мкм. Кожна сфера складається з позитивно та негативно зарядженого пластику, які знаходяться з різних боків. Всі сфери знаходяться у силіконовому листі та «підвішені» у бульбашках мастила для вільного обертання. Полярність напруги визначає сторону сфери, задаючи білий чи чорний прояв.

У 90-их роках почався новий виток в удосконаленні електронного паперу. За справу взявся Джозеф Якобсон. Саме він помістив електрично заряджені частинки всередину капсул, які були наповнені чорним маслом. Частинки реагують на напругу. Під її дією то опускаються в темне масло, то піднімаються і роблять екран білим.

Перші дві розробки стосувалися чорно-білого електронного паперу, але з часом вченим цього стало мало і вони почали процес створення кольорового електронного паперу.

Компанія E-Ink створила матрицю Triton, яка може видавати до 4096 кольорів та їх відтінків. Перша «читалка», яка працювала з використанням нової технології, з’явилася у 2011 році.

Технологія компанії E-Ink широко та активно використовується для зовнішньої та внутрішньої реклами, наприклад, плакатів та оголошень з мінімальним споживанням енергії; в телефонних дисплеях, калькуляторах і мініатюрних пристроях, таких як смарт-карт, а також у виробництві гнучких електронних газет.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 + = 22