Роботи в медицині

У суспільстві існує певне занепокоєння щодо збільшення використання роботів у різних сферах життя людини. Проте, переваг від цього значно більше. Якщо провести гарну підготовку, то можна вдало поєднати працю людей та механічних помічників.Ось кілька цікавих прикладів реального застосування робототехніки в охороні здоров’я.

  1. Роботи-хірурги

Для пацієнта, дуже часто хірургія – це неприємний та травматичний досвід, оскільки списки очікування на певні види операцій можуть бути довгими. Часто у медичних закладах не вистачає робочої сили та профільних фахівців. Хірургічні роботи допомагають частково розв’язувати це питання. Застосовують їх для проведення складних оперативних втручань голови, шиї, урології. Людина завжди має контроль над системою, яка має більший доступ до проблемних ділянок.

  1. Роботи-медсестри

Цей вид роботів призначений для виконання рутинних дій молодшого медичного персоналу. Вони перевіряють стан пацієнтів, можуть взяти аналіз крові, сигналізують персонал лікарні, якщо хворі перебувають в критичному стані.

  1. Роботи-асистенти

Історія їх існування налічує 35 років, починаючи з 1985 року, коли запустили першу таку систему, яка спеціалізувалася на нейрохірургії. З часом з’являються системи які були вузькоспеціалізованими приладами для забезпечення певних етапів хірургічних операцій і не були повноцінними роботизованими системами. Але все-таки  вчені виділили деякі їх переваги, наприклад, підвищення точності та швидкість оперативного втручання, чудова ергономіка та безпека перед можливим інфікування гепатитом та ВІЛ.

  1. Ендоскопічні роботи та капсули

Новою концепцією хірургічної практики є роботизована ендоскопія. Широкий спектр інструментів від взяття біопсії до припікання рани пропонує система Medineering, яка є доволі мобільною та легкою. Паралельно розвивається напрямок «капсульної ендоскопії». Цей метод заснований на передачі зображень з камери, яка знаходиться в мініатюрній капсулі(поміщену в організм пацієнта), на зовнішній записувач.

За даними nauka.ua  роботи в медицині виконують наступні функції.

  • Проводження мікроманіпцляції зсередини організму (вчені стверджують, що мікророботів можна використовувати для прицільного доставлення медикаментів до конкретних органів, для реєстрації показників організму та діагностування різноманітних захворювань. Наразі даний аспект активно вивчається).
  • Обстеження органів (допомога у проведенні ендоскопічних досліджень, мінімізація дискомфорту та ризиків).
  • Допомога у реабілітації (роботи покликані полегшити пацієнтам процеси реабілітації після складних травм).
  • Полегшення роботи медичного персоналу (цих роботів використовують для розвантаження лікарів під час спалахів епідемій та під час підвищення рівня сезонних захворювань, оскільки вони можуть вимірювати температуру, розповідають про карантинні умови тощо).

Зміни часто лякають, але робототехніка в охороні здоров’я має велике майбутнє та потенціал. Щоб скористатися перевагами та уникнути потенційної небезпеки такої технологічної революції, ми повинні бути в курсі успіхів, які робить наука, щоб краще підготуватися й адаптуватися до близького майбутнього, де роботи грають важливу роль і тісно співпрацюють з нами.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

60 − = 58