Робот NASA Valkyrie

«Валькірія», також «Валькірія-1» – це прототип людиноподібного робота, який створили вчені NASA для реалізації космічних програм та потреб армії.

Технічні характеристики

Висота робота становить – 1,9 метра, а маса – 125 кілограмів. Він має 44 ступені свободи. Валькірія має руки з рухомими зап’ястями та кистями, а також 7-ма ступенями свободи, може повертати та нахиляти голову. На спині робота закріплена акумуляторна батарея від якої відбувається живлення всіх його систем. Після повторного заряду батареї вистачає трохи більше ніж на годину роботи R5.

Нова модель Валькірії має ряд переваг і модернізацій. Так, новий пристрій має різні сенсори, камери та лідар в голові, камери та ультразвукові датчики в животі, сенсори на ліктях та колінах. Всі його кінцівки виготовлені зі зроблені швидкозмінними й можуть бути переустановлені за лічені хвилини.

Також він працює на парі процесорів Intel Core i7. Його основним сенсором для сприйняття навколишньої дійсності виступає модифікований Carnegie Robotics Multisense SL, який дозволяє генерувати велику кількість світлових крапок ІК-структури. Його голова та тулуб оснащені камерами, які запрограмовані на пошук небезпек навколо.

Значна кількість еластичних поворотних приводів забезпечує плавність рухів робота. Його руки мають спрощений вигляд і складаються лише з трьох пальців і великого пальця, а голова має 3 ступені свободи.

Загальні відомості

Розробка Валькірії почалася у 2012 році, а вже у 2013 році космічний центр імені Л.Джонсона NASA представив публіці прототип антропоморфного військового робота, якого було створено в рамках проєкту DARPA Robotics Challenge.

Робот отримав назву «Валькірія-1», але в офіційних джерелах позначається – R-5. Основою Валькірії є прототип «Робонавт». Відомо, що у грудні 2013 року він перебував на навколоземній орбіті, на Міжнародній космічній станції.

Assosiated Press повідомило, що Американське космічна агенція відточує вміння та здібності Бота на Землі. За словами представників Агенція буде створений спеціальний програмний код, який дозволить роботу – або майбутній його модифікації – працювати в агресивному середовищі. До того ж Валькірія повинна вміти чітко та лаконічно інформувати операторів на Землі про все, що відбувається навколо неї у космосі, оскільки є припущення, що вчені не зможуть координувати її дії, коли вона перебуватиме на Червоній планеті. Планується будівництво житла для колоністів і проведення аварійно-ремонтних робіт на Марсі за допомогою Валькірії. За попередніми розрахунками NASA це стане можливим у середині 2030-х років.

2023 рік ознаменувався цікавою подією. Робот NASA Valkyrie розпочинає нову місію. Він прямує до Західної Австралії, де в рамках угоди з компанією
Woodside Energy Американське космічна агенція планує використовувати Валькірію для розробки мобільних маніпуляторів для дистанційного догляду за некерованими морськими енергетичними об’єктами. Valkyrie зможе вдосконалити свої можливості роботизованих дистанційних операцій, що підніме рівень безпеки персоналу та навколишнього середовища.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 1 Середнє: 5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

72 − 71 =