Робот-хімік і каталізатор для отримання кисню

Людина 21-го століття дуже зацікавлена у космічних подорожах та можливостях колонізації інших планет Сонячної системи, у тому числі Марсу. Всім нам добре відомо, що нам для життя потрібен кисень, але тільки Земля може задовольнити цю вимогу людського організму.

Що ж тоді робити  для того, що опинитися і жити, наприклад, на Марсі? І відповідь на це запитання проста і геніальна – експериментувати, думати та наполегливо працювати. Дотримуються цих правил винахідники із Китаю. Саме їм належить розробка унікального робота-хіміка.

Дослідження, яке було опубліковане в журналі Nature Synthesis, стверджує, що для отримання кисню на місці безпосереднього перебування займає ключову роль у майбутніх місіях на Червону Планету. На Марсі у великих об’ємах знаходиться водяний лід, який при правильній обробці можна перетворити на кисень і водень. Проте для цього потрібні ефективні каталізатори, які можуть сприяти розкладанню молекул води при низьких температурах, схожих з тими, які є на планеті.

Енді Купер (хімік Ліверпульського університету) зазначає, що, якщо ви ставите перед собою ціль польоту і проживання на Червоній Планеті, вам доведеться працювати із місцевими матеріалами. Тому логіка у китайських дослідженнях прослідковується.

В той самий час Цзюнь Цзян з Університету науки та технологій Китаю, який розташований у Хефеє, активно просуває результати своєї роботи на міжнародному рівні. Він разом зі своєю командою створили робота, який обладнаний штучним інтелектом та лазером. Робот  – це мобільна машина, яка має розмір із середньостатистичний холодильник та оснащена роботизованою рукою. Він проводив аналіз 5 метеоритів, які були доставлені на Землю з Марсу або знайдені безпосередньо на просторах нашої планети та імітували марсіанську поверхню. Метою цих дій було визначення можливостей винаходу.

Система на базі ШІ використала кислоту та луг для розчинення та поділу матеріалу, після цього вона проводила аналіз отриманих хімічних сполук, які були покладені в основу пошуку більш ніж 3.7 мільйонів формул потрібних речовин, які б могли розкласти воду, яка, як відомо, існує на Марсі у вигляді льоду та під поверхнею планети.

Відомо, що для такої роботи найкращі представники наукового світу витратили б приблизно 2000 тисячі років, натомість робот-хімік зробив необхідні розрахунки значно швидше. А саме він побудував прогнозувальну модель,  вивчив при цьому більше ніж 50000 статей з хімії та протягом шести тижнів винайшов перспективну формулу каталізатора. Стрес-тест при мінус 37 градусах за Цельсієм показав, що отриманий результат може стабільно виробляти кисень без погіршень.

Отже, за словами директора національного дослідницького центру фізичних наук на молекулярному рівні Ло І відомо, що ШІ робота може автоматично розробляти нові матеріали, які допоможуть виробляти кисень та продукти харчування, будувати бази на планетах Сонячної системи, а також синтезувати більше хімічних речовин із марсіанських ресурсів, з метою полегшення процесу вивчення космосу людиною.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

72 − = 67