Привіт від термінатора, який завжди повертається

Фраза «I will be back» – звучить як щось рідне і знайоме, часто вживане у будь-яких життєвих ситуаціях, бо багато хто із нас пам’ятає голлівудський фільм про Термінатора та інших роботів, які були його антагоністами. Але те, що тоді було художньою вигадкою, сьогодні стало реальністю.

Так, китайські та австралійські вчені, надихнувшись саме цим фільмом, зокрема рідким роботом Т-1000, створили свого власного мініатюрного прототипа, який може змінювати форму.

До цього проєкту долучилися представники з Університету науки та технологій Китаю, університету Сучжоу та Вуллолонгського університету, який знаходиться в Австралії.

Вони розробили унікального робота. У чому ви самі можете переконатися. Він має цікавий склад і будову.

Робот складається із:

  • пластикового колеса;
  • літієвої батареї;
  • крапель сплаву рідкого галію.

Як бачимо, то одним з основних складових пристрою є галій. Це нетоксичний матеріал, який при змінюваній температурі навколишнього середовища може переходити з одного стану в інший, тобто з м’якого у твердий. Його температура плавлення сягає 29, 76 C. Цей матеріал можна розплавити, тримаючи його в руках.

Отже, розробники вбудували в робота галієву матрицю з магнітними частинками, яку назвали “магнітоактивною твердо-рідинною фазовою машиною переходу”.

Процес керування роботом відбувається за допомогою магнітів, які змушують частинки рухатися, плавитися та розтягуватися.

Ці магнітні частинки надають можливість пристрою реагувати на змінне магнітне поле. Таким чином починає утворюватися електрика всередині металу, яка підвищує його температуру. Маджиді наголошує на тому, що за допомогою індукції нагрівається метал і відбувається зміна фази, потім, після охолодження навколишнього середовища, матеріал знову застигає.

Вчені провели тестування пристрою, під час яких було виявлено, що вони можуть стрибати через невеликі ями, перелазити через перешкоди різного характеру і розділятися, з метою виконання поставлених перед ними завдань, наприклад, переміщуючи об’єкти перед рекомбінацією та повторним затвердінням.

Крім того, новий робот зміг підстрибнути на висоту, яка у 20 разів перевищувала довжину його тіла, а також паяв монтажну плату і зміг утримати, перебуваючи у твердій формі, об’єкт, який був у 30 разів важчим за нього.

Цікавим є той факт, що розробники запропонували використовувати цю технологію в біомедицині. Щоб було зрозуміло, як буде проходити процедура, був проведений науковий експеримент.

Хід експерименту

  • Вчені помістили невелику кульку всередину моделі людського шлунку.
  • Робот перебував у твердому стані – це головна умова.
  • Він швидко наблизився до кульки. При цьому розплавився.
  • У розплавленому стані він оточив кульку.
  • Далі робот знову затвердів і разом з об’єктом вийшов за межі моделі.

Під час цього експерименту вчені використали галій, але справжній людський шлунок, а не його модель, має температуру приблизно 100 градусів за Фаренгейтом – це набагато вище, ніж температура плавлення металу. Автори пишуть, що у такому випадку можна додати більше металів, щоб збільшити температуру плавлення пристрою.

Отже, за словами Ли Чжана, інженера-механіка Китайського університету Гонконгу, галієві роботи є майбутнім світової робототехніки. Вони зможуть збирати, ремонтувати важкодоступні об’єкти та діяти як універсальний гвинт.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 1 Середнє: 5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 + 2 =