Коли ми говоримо про екзоскелети, ми уявляємо моделі для дорослих або, навіть, літніх людей роботизованого типу, розроблених в Hyundai.
Проте інженери Іспанського Національного Дослідницького Комітету розробили модель орієнтовану на дітей. Ця розробка може не тільки допомогти їм рухатися, але деяким, навіть, врятує життя.
Екзоскелет виготовляється з алюмінію або титану і важить 12 кг. Він призначений дітям віком від 3 до 12 років, яким поставили діагноз спінальна м’язова атрофія.
Спінальна м’язова атрофія – досить рідкісне захворювання, яке включає зниження руху і прогресуючу м’язову слабкість, що у деяких випадках призводить до того, що пацієнт втрачає здатність самостійно пересуватися. Для дітей це означає, що до кінця свого життя вони будуть прикутими до ліжка. Сколіоз, остеопороз і легенева дисфункція – ось результат відсутності рухової активності.
Екзоскелет розроблений для того, щоб діти мали змогу вирушати на денні прогулянки кожного дня. Це підтримуватиме м’язи в активному стані, попереджаючи розвиток остеопорозу.
Єлена Гарсія (провідний науковий співробітник Центру автоматизації та робототехніки CSIC) зазначила, що даний пристрій буде використовуватися у лікарнях, де проходять тренувальну терапію діти зі спінальною м’язовою атрофією. Головна мета цього проєкт – навчити їх ходити та зберігати рухливість кінцівок та м’язів.
Проєкт охоплює розробку прототипу, яка коштує 56000$. До того ж автори екзоскелета планують здавати його в оренду сім’ям приблизно за 800 Євро в місяць, а потім розглянути можливість економічної їм допомоги.
Механізм розробляється у тісному контакті зі спеціалістами лікарні Сан-Жоан-Деу, яка знаходиться в Барселоні та університетської лікарні Рамон-і-Кахаль в Мадриді.
Ця модель містить інтелектуальну систему модифікації, яка підлаштовується під симптоми кожної окремої дитини.
Працює екзоскелет так:
- Мікропроцесор, який вбудований у нього, визначає м’язові рухи дитини.
- Після цього він активує п’ять двигунів на кожній нозі, що пацієнт міг зробити перший крок.
- Заряду пристрою вистачає на одну годину повноцінної прогулянки.
- Мотори використовують сенсори, які сигналізують про найменший намір користувачем зробити рух.
Треба зазначити, що екзоскелет розроблено так, що він може «рости» разом з дитиною, яка їм користується.
В Іспанії він був успішно протестований на трьох дітей-добровольцях в Мадриді та Барселоні.
Отже, діти із рідкісним, складним, часто смертельним діагнозом, отримали можливість відчути радість прогулянок і самостійного пересування.