Сьогодні як ніколи кожен українець відчуває потребу залишатися цілодобово на зв’язку. А відтак йому потрібно знаходити надійні джерела живлення, щоб мати змогу у будь-який час підзарядити телефон чи ліхтар.
У пригоді стає повербанк, який оснащений сонячною батареєю, оскільки він поєднує у собі портативність та екологічність.
Але щоб правильно обрати пристрій, потрібно звертати увагу на ряд факторів, про які ми поговоримо сьогодні у цій статті.
Також про повербанки на сонячній панелі Ми писали у попередній статті: ”ТОП-3 повербанків на сонячній панелі”.Рекомендуємо Вам з нею ознайомитись.
- Звертаємо увагу на переваги та недоліки повербанків на сонячній батареї.
Отже, до переваг можна віднести екологічність пристрою(використовує відновлювальну енергію сонця. це робить його стійким до кліматичних змін та екологічно чистим), портативність (вони легкі та компактні), незалежність від електромереж.
Безперечно ці фактори є привабливим для покупців. Проте, треба пам’ятати, що є і певні недоліки.
Наприклад: залежність від погодних умов (якщо є сонце – то зарядка відбувається, коли хмарно, то сонячна панель не працює), повільне зарядження, а також вартість, яка також досить висока.
Це перший крок при правильному виборі пристрою.
- Далі ми повинні звернути увагу на тип сонячної панелі
На сьогодні найпопулярнішим типом сонячних батарей є монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові панелі.
Монокристалічні – найефективніші, полікристалічні – характеризуються балансом між вартістю та продуктивністю, тонкоплівкові – мають найгіршу віддачу, проте легкі та гнучкі.
- Після цього дивимося на потужність
Тут важливо розуміти, які гаджети ви плануєте підзаряджати за допомогою повербанку на сонячній батареї. Оскільки вихідна потужність павербанка повинна перевищувати вимоги гаджетів (смартфонів, телефонів, планшетів, ноутбуків). відповідно, якщо ви плануєте заряджати лише телефон, то вистачить 10-15 Вт, але для планшетів та інших потужних приладів ця цифра повинна становити 20-25 Вт.
- Наступним і не менш важливим є ефективність заряджання
Важливо розуміти, яка кількість зібраної енергії сонця буде перетворена на корисну потужність. Тому коли ви бачите, що коефіцієнт перетворення більш як 20 % це гарантує, що отримаєте максимальну віддачу від світла.
- Далі йде довговічність
Хороший повербанк на сонячній батареї повинен бути сконструйований так, щоб витримувати будь-яку непогоду. Звертайте увагу на водопроникність, водостійкість, пилоне проникність та протидію ударам різної сили. А також здатність протидіяти подряпинам та пошкодженням.
- Наступним кроком уважно вивчіть можливості підключення.
- Варто перевірити кількість та тип доступних USB. До деяких зарядок йдуть додаткові кабелі, що спрощує підключення гаджетів.
- Розміри повербанків на сонячних батареях відрізняються один від одного потужністю, типом та дизайном сонячної панелі. Тому обираємо той варіант, який вас найбільше задовольняє.
- Зарядки близько 5000 мАг, десь, 14 x 7,6 x 1,3 с – легко вміщують кишені джинсів, проте можуть зарядити тільки телефон.
- Акумулятори 10 000-20 000 мАч в межах 16,5 х 8,9 х 2 см,
- Пристрої на 20 000 мАг – громіздкі, їх розміри 19 х 11,4 х 3 см, проте можна зарядити кілька гаджетів одночасно..
- Останнє – додаткові функції
Якщо ми хочемо обрати більш сучасний пристрій, то купуємо той, який оснащений світлодіодними ліхтариками, вбудованим компасом або ті, які можуть заряджатися “по повітрю”.
Зважаючи на ці нюанси, буде простіше вибирати Power Bank на сонячній зарядці й постійно залишатися на зв’язку, куди б не вирушили.