Найбільший екзоскелет у світі: PROSTHESIS

Маловідома компанія Furrion на міжнародній виставці CES у 2018 році представила свого першого екзобіонічного робота, який отримав назву Prosthesis. Він мав вагу більше ніж 3,5 тони, а щоб залізти на нього потрібно було піднятися на висоту, яка складала 4,5 метра.

Prosthesis являє собою екзоскелет, до якого обов’язково повинна підключатися людина. Вона керує всіма функціями та рухами цього надзвичайно великого пристрою..

Протягом трьох років розробники екзоскелета постійно покращують і доповнюють його і планують влаштовувати справжні перегони з участю цих механізмів по самих екстремальним дорогам, включаючи непрохідні локації по всьому світу. Вчені впевнені, що Prosthesis проїде скрізь, а все інше залежить від пілота.

Відомо, що спочатку механізм ходив, але автор проєкту обіцяв, що через два місяці навчить його бігати, а до кінця року стрибати з місця. Усі ці зусилля були направлені на те, щоб без перешкод створити платформу для подальшого активного розвитку Ліги гоночних роботів. У перегонах з часом зможуть взяти участь всі охочі. Також було повідомлення про створення школи для пілотів у пустелі.

До того ж компанія Furrion через деякий час  зареєструвала першу у світі спортивну лігу гоночних роботів під назвою X1 Mech Racing League і, навіть, успішно провела кампанію на Kickstarter, де кожен, хто мав достатньо грошей, а саме 2500 канадських доларів, міг стати почесним учасником тренувальної програми для пілотів цього роботоподібного екзоскелета.

Так у серпні 2020 року відомий канадський ютюбер намагався пройти декілька уроків цієї надважкої програми. За цим процесом спостерігав і допомагав новачку розробник екзоскелета Джонатан Типпет.

Технічні характеристики PROSTHESIS:

  • Маса: 4 тонни.
  • Висота: 4 метри.
  • Ширина: 5,5 метра.
  • Довжина: 5,1 м.
  • Час роботи: 15-60 хвилин.
  • Батарея: 96V x 20kWh LiIon.
  • Система руху: електрогідравлічна із прямим тактильним зв’язком.
  • Система підвіски: пневмо амортизатори, виготовлені за індивідуальним замовленням.

Prosthesis сконструйований із хромованих  труб.

Починає рухатися він за допомогою двох електродвигунів, які мають потужність 225,  через гідравлічну систему, пружини й системи підвісок. Його масивні руки та ноги реагують на рухи відповідних кінцівок пілота.

Завдяки механізму зворотного зв’язку, користувач відчуває тактильний імпульс та втрачає змогу рухати однією із кінцівок, коли Prosthesis зустрічає перешкоду на своєму шляху.

Безпеку пілота забезпечує каркас, який розміщений навколо кабіни. Сама кабіна кріпиться на  демпферах.

Під керівництвом досвідченого пілота екзоскелет може розвивати швидкість до 30 км за годину. Пристрій здатний підіймати та здавлювати вантажі та маленькі автомобілі своїми металевими іклами. Костюм може вставати на задні кінцівки. Але при виконанні такого завдання потрібно пам’ятати, що екзоскелет не оснащений системами автоматичної стабілізації, гідроскопу або електронного блоку управління, тому, якщо людина допустить одну помилку, механізм не зможе утримати рівновагу і впаде.

Отже, беручи до уваги те, що цей проєкт активно розвивається, то перегони на гігантських мехах на професійному рівні – це лише питання часу.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

+ 84 = 86