Милий робот Mirumi

Чарівна новинка – на CES 2025 показали милого робота Mirumi!

Mirumi – це новий чарівний і водночас химерний робот від японського стартапу Yukai Engineering. Робот імітує радісний момент зустрічі поглядів із немовлям у публічному місці – таку коротку і випадкову взаємодію, яка здатна поліпшити настрій.

Ідея створення.

Yukai Engineering повідомляє, що ідея створення Mirumi належить команді інженерів і дизайнерів. Вони запропонували створити роботизованого «йокая» або надприродну істоту з характеристиками людського немовляти.

«Люди часто знаходять велику радість у тому, щоб ділитися своїм щастям з іншими. Мірумі – це робот, який дає змогу вам робити саме це», – говорить генеральний директор Yukai Engineering Шунсуке Аокі. «Незалежно від того, їдете ви в переповненому поїзді чи стоїте в черзі до каси, ваш Мірумі завжди знайде спосіб достукатися до сердець людей своїм безневинним поглядом, спонукаючи людину помахати роботу або зробити смішну пику у відповідь».

Зовнішній вигляд.

Зовнішній вигляд Mirumi нагадує суміш пташеняти та зменшеного єті. Довгі гнучкі руки дають змогу роботу чіплятися за предмети, наприклад, ручку сумки, щоб супроводжувати вас будь-куди та водночас викликати посмішки у випадкових перехожих.

Він має вирячені очі. Вони круглі й виразні, схожі на очі цуценяти, наче хочуть, щоб люди взаємодіяли з ним.

Команда дизайнерів також мала зосередити свою увагу на вазі голови та тіла пристрою, щоб збалансувати персональний гаджет і витримати важкість механічних частин.

Принцип роботи.

Усередині Mirumi встановлено сенсор відстані та інерціальний вимірювальний пристрій, які дають змогу роботу реагувати на присутність людей, рух або дотики. Коли людина потрапляє в поле зору Mirumi, робот сором’язливо ховає своє обличчя, а потім обережно визирає. Якщо його трохи потрясти, він може похитати головою. При цьому Mirumi не видає жодних звуків.

Mirumi не може пересуватися самостійно або робити щось більше, ніж рухати головою.

Mirumi має приємну вагу, яка нагадує маленьке кошеня, а його легкі рухи створюють вібрацію, схожу на муркотіння. На тонких поверхнях, таких як ремінь сумки, руки робота щільно охоплюють предмет для більшої стійкості.

Використовуючи комбінацію датчика відстані та інерціального вимірювального блоку для виявлення руху, Мірумі,  реагує по-різному на те, що відчуває. Він почне озиратися, щойно сумка почне рухатися, а потім зосереджує свій погляд на людині або об’єкті, виявленому поблизу.

Якщо його погойдувати, він навіть трястиме головою, ніби кажучи «ні», щоб імітувати свою неприязнь. Після короткого періоду бездіяльності  робот відновить рухи головою, які імітують його невинний погляд.

Робот заряджається через USB і може працювати до восьми годин без підзарядки. На виставці були представлені варіанти білого, чорного і персикового кольорів, але остаточна палітра ще не визначена. Yukai Engineering планує запустити краудфандингову кампанію пізніше 2025 року, перш ніж випустити робота в продаж. Поки невідомо, чи буде Mirumi доступний для міжнародного ринку.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 + 8 =