Сьогодення змушує кожного з нас гарно розбиратися в науці та техніці, яка робить наше життя комфортнішим та простішим. Одним із таких, здавалося маленьких викликів, є правильне обирання USB-кабелю для смартфона, оскільки за його допомогою відбувається декілька важливих процесів: передання інформації між гаджетом та ПК, підключення до мультимедійної системи автомобіля та зарядження смартфона від зовнішнього акумулятора або електросистеми.
Проте, дуже часто можуть виникнути проблеми з коректним вибором шнура, які у комплекті з вашим пристроєм просто не будуть працювати або, навіть, можуть стати причиною його поломки.
Тому під час купівлі USB-кабелю треба звертати увагу на наступні поради:
- Вибір конектора
Першочергово потрібно звернути свою увагу на конструктивні особливості вашого гаджета, оскільки смартфони останніх років мають роз’єм USB Type-C, який вважається, у порівнянні з типом А і В, новим поколінням, гаджети компанії Apple – роз’єм Lightinng. Велика кількість пристроїв таких як: фото та відеокамери, принтери, павербанків тощо мають роз’єм Micro-USB, який має дві зазубринки, за допомогою яких фіксується штекер під час підключення.
Наступним кроком є збір інформації про основні характеристики дроту – якщо він передає менший струм, ніж видає зарядний пристрій, то це може вивести з ладу батарею гаджета або, у кращому випадку – знадобиться більше часу для повного заряджання вашого гаджета.
Важливим моментом – є якість виготовлення кабелю, тобто його поверхня має бути рівною, без видимих дефектів та мікропошкоджень, а у місці з’єднання кабеля і штекера має бути цільний захисний елемент.
Бажано віддавати перевагу конектора, який виготовляє компанія, якої у вас мобільний телефон.
Надійними брендами вважаються: Samsung, Hoco, Veron, Tornado, Florence.
- Оптимальна довжина та товщина
Енергетичний потік сповільнює або прискорює довжина та товщина зарядного пристрою.
Всі без винятку електричні дроти характеризуються певним рівнем опору: чим довший кабель, тим більший опір, відповідно менший струм, який він передає далі до акумулятора вашого гаджета. І навпаки, чим коротший дріт – тим швидше відбувається повна зарядка девайса.
Отже, опір – це найголовніший фактор швидкості та якості заповнення заряду. Треба пам’ятати, що коли збільшується довжина USB-кабелю, то починає зростати опір. Це має пріоритетне значення для гаджетів, які були створенні із вбудованими технологіями Quick Charge або Fast Charge.
До того ж короткі кабелі заряджають пристрій досить швидко, проте довгі, дешеві та товсті кабелі сповільнюють цей процес
Сучасні шнури мають різну форму та при їх виготовленні використовуються відмінні одне від одного матеріали обплетення.
Їх зовнішнє покриття може бути зроблене із пластику, тканини, металу, силікону, шкіри тощо.
Кабелі, обплетення яких зроблено із металу – найдовше перебувають в експлуатації користувачами. В той самий час пластикові дають найменшу гарантію і дуже швидко потребують заміни.
Найпоширеніші та найбільш популярні форми дротів серед користувачів – це круглі та плоскі. Проте круглі душе часто і швидко переламуються у різних місцях, тому вони не повинні бути надто жорсткими.
Плоскі моделі вигідніші тим, що вони не плутаються і не переламуються, відповідно їх не потрібно часто замінювати, бо своєму власнику служать роками.
- Кабель для швидкої зарядки. Поради
- Уважно ознайомтеся зі змістом етикетки та перевірте маркування дроту і кількість Ватт.
- Перевірте силу струму. Якщо пристрій підтримує струм від 2 Ампер, то це те, що вам потрібно, якщо менше – то це звичайний шнур.
- Товщина кабелю, потрібно оминати ультра тонкі варіанти.
- Звертати увагу на обплетення, бо саме воно захищає кабель від перепаду температур та різноманітних механічних пошкоджень, а також виконує функцію ізоляції від високої напруги.
Треба пам’ятати, що неправильно підібраний USB-кабель для вашого пристрою може стати джерелом проблем, таких як: низька швидкість заряджання, швидке перетирання, спалахування та нагрівання, неможливість прогнозування потужності, поломки акумуляторів мобільних девайсів. Тому потрібно уважно підходити до процесу вибору USB-кабелів для заряджання.