Відома польська компанія зробила цікавий та неоднозначний крок у майбутнє. Виробник рома Dictador зробив робота-гуманоїда, якого звуть Міка першим у світі генеральним директором міжнародної компанії.
Робот-гуманоїд був розроблений разом із працівниками гонконгської компанії Hanson Robotics. Саме вони є авторами відомого в усьому світі робота Софії. Міка ідентифікує себе як жінка і є більш модифікованою версією своєї сестри.
Міка є не тільки генеральним директором компанії, але і входить до складу членів високого керівництва. Вона відповідає за комунікацію з децентралізованою автономною організацією від імені корпорації. Контракт, у якому прописані всі особливості та роль робота. Цей документ вступив у законну силу 1-го вересня 2022 року. На сьогодні Міка керує Dictador понад рік.
Ключову роль у цьому призначенні мав генеральний директор Hanson Robotics Девід Хенсон. Він підкреслив важливість «олюднення» штучного інтелекту. А також упевнено заявив, що твердо впевнений, що у сучасному світі важливо навчити ШІ піклуватися про людей, щоб ШІ був по-справжньому безпечним і надійним. Девід Хенсон вважає, що процес гуманізації роботів – дуже важливий напрямок діяльності.
Нещодавно відбулося інтерв’ю, у якому брали участь Мікі та репортер телеканалу Fox Business Лорен Сімонетті. У фрагменті відео репортажу генеральний директор Dictador говорить, що за допомогою передових алгоритмів штучного інтелекту і машинного навчання, вона може швидко і точно керувати інформаційними даними.
Проте Лорен Сімонетті відмітила, що відбувається значна затримка у часі, під час якої Мікі обробляє інформацію та будує повну відповідь на отримані запитання.
Хоча робот-гуманоїд досить часто стикається із проблемами під час своєї робити, але це не заважає їй йти тільки вперед. Список досягнень Мікі, жінки-керівника тільки зростає. Минулого місяця вона була обрана почесним професором варшавського університету Collegium Humanum.
Таким чином експеримент показує, що роботи-гуманоїди можуть виконувати такі самі функції як і людина, при цьому формуються тісні соціальні зв’язки, як результат вдалого «олюднення».