Еволюція USB

Ще 18-20 років тому великою проблемою було підключення інноваційних на той час гаджетів до ПК. Проте сьогодні вона вирішена, оскільки кожен користувач може придбати такий необхідний у використання USB – Universal Serial Bus.

В 1990-их роках розпочалася історія становлення та розвитку USB формату. Чималих зусиль до цього доклали розробники компанії Intel, Microsoft, Philips та US Robotics. Вони ставили собі за мету створити інтерфейс, який дозволяв би під’єднати один, два і більше пристроїв, був ви зрозумілий та легкий у використанні для більшості людей.

USB 1.1

Перші персональні комп’ютери з вбудованим USB почали з’являтися у продажі наприкінці 1990-их, а сама у 1995 році. Як правило вони розташовувалися на задній стінці пристрою та підтримували стандарт USB 1.1., який характеризувався швидкістю обміну до 12 Мбіт/сек.

Проте таких ПК була обмежена кількість, тому періодично їх називали Useless Serial Bus. Та це тривало недовго, оскільки виробники дуже швидко усвідомили, що це буде дуже прибуткова справа, а переваги нової технології були очевидні, тому на початку нульових вже до більшості принтерів та сканерів можна було під’єднатися через USB.

USB 2.0

Саме 2000 рік ознаменувався удосконаленням чинної версії USB технології, так світ побачила версія USB 2.0.

Вона позбулася багатьох проблем, наприклад, це стосувалося швидкості передачі інформації. Саме це дало поштовх для розробки флеш-накопичувачів, які виявилися набагато зручнішими та функціональнішими за відомі вже дискети, формати яких характеризувалися невеликим обсягом. До того ж USB-накопичувачам вдалося змінити оптичні носії.

Такий формат підключення виявився зручним для під’єднання будь-якої периферії адаптерів Wi-Fi та інших пристроїв. А швидкість перенесення, яка становила 480Мбіт/ сек давала можливість робити ці та багато інших гаджетів знімними.

Сучасні пристрої у більшості випадків виконані як раз з підтримкою стандарту USB 2.0.

USB 3.0.

Проте, якщо вам необхідно перезавантажити операційну систему, або перенести великі за обсягом інформаційні файли з одного пристрою на інший, то краще скористатися технологією USB, версією 3.0, оскільки вона характеризується швидкістю перенесення 5 Гбіт/сек та дозволяє обмінюватися швидко, не втрачаючи якості цілими фото альбомами, відеоматеріалами в роздільній здатності 1080 р і аудіофайлами в lossless-форматах.

Наприклад, чипсети від Intel підтримують до 14 портів USB на кожний комп’ютер.

Отже, універсальність, зрозумілість у використанні та швидкість є основними причинами оснащення багатьох сучасних ноутбуків портами розширення, які підтримують лише USB.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 + = 29