Які характеристики будуть потрібні для Windows 12

У майбутньому передбачається, що нові моделі комп’ютерів стануть системами з штучним інтелектом. Кілька виробників готуються представити нові продукти з високими технологічними характеристиками, які відповідають вимогам цього перспективного напрямку в індустрії.

Останні новини свідчать про наміри Microsoft підвищити мінімальні технічні вимоги для майбутньої операційної системи Windows 12, яка має вийти у 2024 році. За даними аналітичного звіту Trendforce, технологічний гігант планує збільшити обсяг оперативної пам’яті для оптимальної роботи свого ШІ-асистента Copilot до 16 ГБ, що стане новим стандартом для мінімальних технічних характеристик.

Також згідно зі звітом, зазначено, що оновлені апаратні вимоги від Microsoft визначать, які комп’ютери будуть розглядатися як системи зі штучним інтелектом, що може стати певним стандартом для виробників комп’ютерного заліза.

Це оновлення специфікацій дозволяє зробити численні висновки. В минулому комп’ютери мали відносно низькі мінімальні вимоги для запуску нових версій операційної системи. Наприклад, для Windows 11 вимагається всього 4 ГБ оперативної пам’яті, а для Windows 10 – 1 ГБ для 32-бітної версії або 2 ГБ для 64-бітної. Однак нові специфікації вказують на те, що в майбутньому для оптимальної роботи системи Windows 12 може бути задіяно значно більше ресурсів, зокрема, мінімум 16 ГБ оперативної пам’яті. Це звісно збільшить вартість пристроїв з Windows 12 і тут постане питання чи зможуть користувачі собі дозволити додаткові витрати, чи залишаться на попередній версії Windows.

На основі поточних тенденцій індустрії, ймовірно, зроблено припущення, що споживачі віддають перевагу придбанню нових пристроїв з операційною системою Windows 12, а не оновленню вже існуючих. Здається, що старі моделі ймовірно не будуть сумісними з вимогами до оперативної пам’яті. Звіт Trendforce вказує на те, що цей новий стандарт може змусити виробників комп’ютерів робити 16 ГБ оперативної пам’яті новим нормативом для продуктів базового рівня, щоб відповідати вимогам нової операційної системи та концепції AI PC.

Але як показує практика люди не завжди готові витрачати лишні кошти на нове “залізо”. Наприклад багато  людей до цих пір використовують WindowsXP, бо їм вистачає того функціоналу, що є. Звісно більш новіші версії Windows також залишаються в тренді.

І це наштовхує на роздуми, що можливо Microsoft прийдеться йти паралельним шляхом розвивати дві системи з ШІ і без, або передбачити функцію відключення ШІ, щоб можна було використовувати «старе залізо» з новою операційною системою. Або ж просто продовжувати підтримку Windows11 яка на даний момент ще є дуже актуальною і не вимагає настільки потужного заліза.

У останні тижні кілька виробників, включаючи Intel, AMD і Qualcomm, оголосили про випуск нових систем на кристалі (SoC), які будуть використовуватися в майбутніх ПК зі штучним інтелектом. У цих компонентах використовується одиниця виміру “TOPS”, що вказує на здатність чіпів виконувати трильйони операцій на секунду. За інформацією Trendforce, Microsoft встановила стандарт для Windows 12 на рівні 40 TOPS.

Для більш детального уявлення: поточні процесори Intel Meteor Lake працюють на рівні 34 TOPS, що робить їх менш придатними для використання в комп’ютерах зі штучним інтелектом. Проте очікується, що майбутні процесори Lunar Lake будуть спеціально призначені для ПК зі штучним інтелектом. Нові APU AMD Zen 4 мають рейтинг 39 TOPS, але передбачається, що APU Strix Point Zen 5 будуть сумісні з більш високим рейтингом. Зараз чип Qualcomm Snapdragon X Elite виходить за межі, пропонуючи вражаючий рейтинг у 45 TOPS. Як бачимо ці процесори на даному етапі трішки не дотягують до вимог Windows 12 ну і ціни на них чи малі. Хоча технології не зупинити і потроху вони будуть витісняти все старе. Думаю з часом коли ці стандарти увійдуть в повсякденність, то і ціни будуть нижче.

Як висновок можна сказати, що вже багато компаній давно зайняли свої позиції в області штучного інтелекту (ШІ). А оскільки програмне забезпечення Windows вважається ключовим і часто безальтернативним елементом для комп’ютерів, його внесок стає критичним для функціонування галузі та визначатиме основну частину екосистеми комп’ютерів зі штучним інтелектом у майбутньому. А чи буде це одразу прийнято споживачами позитивно чи ні покаже час. Хоча як і писалося вище технології не спинити і все одно ми прийдемо до нових стандартів.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

57 − = 51