Пам’ять – це один із ключових ресурсів будь-якого сучасного гаджета, у тому числі смартфонів. Коли її не вистачає користувачі не можуть встановити необхідні для роботи та розваг додатки. Однією з ключових причин цього процесу є “ненажерливі” додатки, тому актуальним стає питання: як звільнити очистити пам’ять, при цьому не видаляючи існуючі застосунки і фото.
Для очищення пам’яті пристроїв можна використовувати наступні програми:
- Google Files – програма автоматично шукає і сповіщає користовуча про фотографії, музику та відео, які давно не використовуються;
- CCLeaner – за її допомогою можна знайти залишкові файли, прихований кеш, історії браузерів та інше. Дозволяє вручну обрати дані для видалення;
- Clean Master – надає інструменти для видалення всіх типів непотрібних даних.
- SD Maid – вмикає автоматичну перевірку на наявність залишкових файлів на вашому пристрої.
Алгоритм очищення пам’яті на Android
1. Визначення, який вид пам’яті гаджету потребує очищення.
Отже, у смартфонах є два види пам’яті : постійна, у якій знаходяться файли та встановлені програми та складуються дані, які використовуються на постійній основі; оперативна – це місце знаходження тимчасової інформації необхідної для роботи.
2. Підготовка для очищення.
На підготовчому етапі необхідно увімкнути резервне копіювання для того, щоб важливі файли, відео- аудіо-, фото та журнали дзвінків були перенесені до Хмарних сховищ.
Це можно зробити за наступною схемою: відкрити програму Google One – перейти до “Сховища” – далі знайти пункт “Резервне копіювання” – перейти до вкладки “Подробиці” – за тим увійти в “Налаштування” – натиснути на кнопку “Дозволити”.
Створення резервної копії даних займає приблизно 24(може бути і інше значення) години. Щоб перевірити чи всі файли були додані до Хмарного сховища, потрібно знайти вкладку “Докладніше” і подивитися, що було завантажене, а що ні.
3. Видалення застосунків, які не використовуються.
Проаналізуйте, які вам програми потрібні, а які ні. Після цього натисніть на ярлик утиліти та утримуйте його декілька секунд. Далі користувач у адресному рядку, який з’являється на екрані, обирає значок кошик. Але тут треба мати на увазі, що в пам’яті телефону можуть залишитися деякі файли. Їх обсяг невеликий, але чим більше їх стає, тим менше місця в пам’яті телефону залишається.
Щоб це виправити потрібно скористатися Play Market, використавши наступний алгоритм: переходимо в Google Play – відкриваємо персональний кабінет – знаходимо рядок “Керування програмами” – обираємо програми, які потрібно видалити та натискаємо на кнопку “Видалити”.
4. Очищення кешів додатків та месенджерів.
Кешові файли – це інформація, яку постійно запитує пристрій. Проте кешові дані, які знаходяться в постійній пам’яті потрібно видаляти.
- видалення кешу додатків
- для початку відкриваємо програму Менеджер і активуємо функцію очищення;
- після того як система проведе аналіз даних, вона відправить вам повідомлення з пропозицією видалення кешових даних застосунків;
- після цього натискаємо на кнопку “Очистити”.
- видалення кешу меседжерів
- відкриваємо месенджер;
- у верхньому правому куті екрана знаходимо меню, де знаходимо кнопку Налаштування, на яку натискаємо;
- в Налаштуваннях знаходимо рядок “Дані та сховища” та “Використання сховища”;
- після цього натискаємо на Очистити кеш
- видалення кешу браузерів
- відкриваємо головну сторінку браузера Google Chrome. Зверху у правому верхньому куті знаходимо три крапочки і натискаємо на них;
- з’являється меню, у якому обираємо строку “Історія”;
- у пункті Історія натискаємо на “Видалити інформацію про роботу браузера”: видаляючи інформації з пунктів “Історія пошуку”, “Файли cookie”, дані сайтів та кешові файли.
5. Переносимо частину інформаційних даних на SD-карту для звільнення простору на телнфоні.
Якщо ваш гаджет підтримує використання карти-пам’яті, то частину даних (фотографій та відео) можна перенести на SD-карту, таким чином збільшивши внутрішню пам’ять.
Отже, якщо Android-пристрій повідомляє, що на ньому недостатньо пам’яті, у вас є кілька ефективних способів її звільнити. Можна завантажити фото та відео у хмару, видалити скачаний з інтернету медіаконтент, а також очистити кеш браузера та месенджерів. Крім того, обов’язково варто скористатися програмою Google Files. Вона дозволяє швидко знаходити потенційно непотрібні користувачу або просто надто великі ігри, програми та файли, а також швидко їх видаляти.