Як створити свій музичний хіт?

 Наша країна славиться багатьма відомими поетами, музикантами, авторами та виконавцями пісень. Але, не кожен, хто пише вірші може створити до них прекрасну мелодію і навпаки. Тоді на допомогу приходить ще одна фантастична нейромережа, яка почала працювати не так давно. І це SUNO.

Ця нейромережа проста у використанні, яка здатна генерувати повноцінні пісні, які тривають від двох хвилин і практично у всіх жанрах, які існують на сьогодні, а також підтримує багато мов, у тому числі українську мову.

Suno став широкодоступним інструментом починаючи з 20 грудня після запуску веб-додатку і партнерства з компанією Microsoft, яка включила нейромережу як плагін Microsoft Copilot.

Історія створення Suno AI.

Засновниками нейромережі стали Майкл Шульман, Георг Куцко, Мартін Камачо і Кіан Фрейберг.

Вони довгий час до моменту створення власної компанії працювали в Kensho – стартапі, який спеціалізувався на питаннях штучного інтелекту.

Після того як розробники почали вести власні проєкти та працювати самі на себе, у квітні 2023 року світ побачила відкрита вихідна модель перетворення писемного мовлення в усне та аудіо. Ця модель отримала назву “Bark” на GitHub s Hugging Face ліцензована Mit.

21 березня 2024 року Suno випустила версію v3, яка дозволяє всім користувачам створювати обмежену кількість пісень, тривалістю 2 хвилини та більше, використовуючи безкоштовний обліковий запис.  Крім того, всім бажаючим розробники пропонують оформити підписку на місяць за відносно невеликі кошти з метою розблокування інших можливостей нейромережі.

1 липня був представлений публіці мобільний додаток Suno.

Особливості Suno AI.

  • генерування пісень, користуючись підказками користувача;
  • підтримка великої кількості мов;
  • використання віршів та інших текстів, які належать перу користувача;
  • режим “Explore” для знайомства із музичними роботами членів спільноти;
  • вбудований музичний програвач для прослуховування треків;
  • автоматична генерація обкладинки.

Як створити інструментальну музику і пісні за допомогою Suno AI?

  1. Потрібно відкрити сторінку нейромережі та зареєструватися, щоб отримати доступ до інструментів.
  2. На головній сторінці можна побачити робити членів спільноти та прочитати промти, які вони використовували для своїх треків.
  3. Для того, щоб розпочати свою роботу, то потрібно перейти у розділ Create.
  4. Перший варіант: можна довіритися повністю ШІ, який зробить всю роботу за вас – вам лише потрібно написати опис кількома реченнями майбутньої пісні у полі Song Description. Якщо тут ви натиснете на значок Instrumental, то у вашій композиції буде тільки музика, але не буде слів.
  5. Другий варіант: користувач може натиснути на значок Custom Mode. Після цього у вікні Lyrics потрібно вставити свої вірші, які ви хочете покласти на музику або готовий текст пісні, розділений на куплети, приспів і тд. Проте нейромережа може згенерувати вам текст за вашим початком або описом.
  6. Коли розібралися с текстом майбутнього хіта, потрібно у полі “Style of Music” обрати й прописати стиль музики й вокал, який найкраще підійде до тексту.
  7. Коли всі поля заповнені натискаємо внизу кнопочку Create.

Якщо ви користуєтеся безкоштовним тарифом, то вам надається 50 кредитів на день, які ви можете використати для створення пісень. Всього в день можна зробити 10 треків, по два за один раз.

Однак, треба пам’ятати, що створення аудіо та музики набагато складніше, ніж тексту. Минулого року, навіть відбулася розмова між розробниками нейромережі та музикантами відомої групи Rolling Stone. Під час цієї розмови музичні експерти заявили, що на доопрацювання  Suno AI підуть роки.

Чи можна використовувати створені треки у соціальних мережах?

Якщо ви користуєтеся безкоштовною версією Suno AI, то при публікації згенерованих нейромережею треків у таких соціальних мережах як  X, Instagram, TikTok, необхідно указувати атрибуцію “зроблено с Suno”.

Чи виникнуть проблеми з авторськими правами?

Розробники Suno не розкривають секретів того, на яких саме даних вони навчають свою модель. Вони стверджують, що використовують для цього не тільки музику, але й записи людської мови.

Компанія говорить, що вона активно взаємодіє із великими та відомими лейблами, тому висловлює повагу до всіх авторів пісень та композиторів, визнаючи їх право власності на свої продукти.

Відповідно для цього розробники зробили так, що, коли користувач описує стилі та голос, яким буде звучати його пісня, він не може прописати конкретний стиль того чи іншого виконавця, а також використовувати його голос.

Крім того, нейромережа не дозволяє завантажувати зовнішні музичні зразки або копіювати наявні тексти пісень.

Suno V3: Відкриття нових можливостей

21 березня поточного року відбулася прем’єра третьої версії Suno. Під час цього заходу було зазначено, що нова модель нейромережі може створювати музику радіо якості тривалістю дві хвилини та більше.

Під час модернізації Suno розробники враховували побажання користувачів, тому вони підвищили якість музики, розширили асортимент стилів та жанрів, а також підвищили рівень відповідності описам.

Отже, поява платформи Suno AI означає ключовий і поворотний момент у музичній галузі, оскільки вона перетворює текст на мелодію і тепер кожен користувач може спробувати себе в ролі автора музичного контенту.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

− 5 = 2