Електронні книги: загальна характеристика

Електронна книга, еКнига – це версія книги у її цифровому форматі; назва групи спеціалізованих компактних планшетних комп’ютерних пристроїв, які використовують для відображення текстової та графічної інформації. Сучасні пристрої багатофункціональні, тобто обладнанні сенсорним екраном та дозволяють не тільки читати текст, але й редагувати його.

Табл..1

Переваги та недоліки електронних книг

Переваги Недоліки
Компактність та оперативність. Вага пристрою менша, ніж друкованої книги. До того ж в одній «читалці» може бути вміщено сотні або тисячі текстів. Нижча швидкість читання та опрацювання тексту.
Налаштування зображення. Користувач за своїм бажанням може регулювати розмір і вид шрифту. Ці пристрої досить чутливі до будь-якого фізичного пошкодження.
Додаткові можливості. Можна здійснювати пошук по тексту, переходити за гіперпосиланнями, робити електронні закладки, також вбудовані програми, такі як синтезатор мови, дозволяють озвучувати написане. Частина видавців випускають електронні версії книг зі значною затримкою, що створює певні незручності для книгоманів.
Вартість тексту. Багато текстів безкоштовні або значно дешевші. Висока початкова вартість.
Доступність. Тексти можна завантажувати з електронних бібліотек у зручний для користувача час при підключенні до Інтернету. У частині моделей використовується DRM, що накладає обмеження, в тому числі та на добросовісне використання.

Більшість сучасних еКниг мають мінімальну товщину та діагональ дисплея в межах 6-7 дюймів. Проте, є моделі з діагоналлю до 10 дюймів, що дозволяє користувачу швидше та якісніше працювати з графічними зображеннями та pdf-документами.

За типами дисплеїв еКниги поділяються:

  1. E Ink Vizplex – базова технологія, яка характеризується середньою якістю та невисокою ціною.
  2. E Ink Pearl – це технологія другого покоління, яка має вищу якість. Дисплей цього пристрою має підвищену контрастність, що зробило процес читання наближеним до друкованої книги. Оновлюватися сторінки стали значно швидше.
  3. E Ink Triton, Triton 2 – ці гаджети стали кольоровими, оскільки були використані кольорові фільтри при їх створенні.
  4. E Ink Carta – головною особливістю «книги» є висока контрастність і роздільна здатність.
  5. Mobius – технологія створення дисплеїв не на основі скла, а з використанням пластика.

Можна помітити, що еКниги відрізняються одна від одної ще за одним показником, а саме типом підсвічування. Деякі з них мають вбудовану підсвітку, яка досить вдало розв’язує проблему недостатнього освітлення у приміщенні. У цих гаджетах світло не випромінюється екраном, а спрямовується на нього за допомогою світлодіодів. Існує економ варіант підсвітки, а саме невеликий ліхтарик, який кріпиться до корпусу електронної книги.

У 2013 році було проведено низку досліджень, які були спрямовані на визначення ступеня впливу на зір різних видів рідерів (еКниг). В результаті чого вчені прийшли до висновку, що використання пристроїв на технології електронних чорнил та паперу нижча, ніж інших гаджетів.

Отже, якщо Ви обожнюєте читати та хочете робити це з максимальним комфортом, то варто надати перевагу спеціалізованій книзі – невеликому, легкому пристрою з якісним і сучасним екраном, що не вимагає частої підзарядки…

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

45 + = 48