8 помилок, яких варто уникати при виборі нового смартфона

Купівля телефону – це важливий крок, який може вплинути на повсякденне життя. Він завжди поруч: у подорожах, допомагає в роботі, розважає у вільний час. Зараз ринок переповнений безмежними пропозиціями, і серед всього цього різноманіття дуже легко загубитися, потрапити в пастку й зробити вибір, що не зовсім відповідатиме вашим потребам. Для того, щоб покупка була вдалою в цій статті ми зібрали для вас огляд п’яти найпоширеніших помилок, яких варто уникати при покупці нового смартфона.

Зацикленість лише на одному бренді

Звичайно, любов до певного бренду – це добре, але не треба дозволяти їй затьмарювати ваш розум. Іноді ми настільки захоплені ім’ям, що не помічаємо вигідніші пропозиції від інших виробників. Наприклад, ви фанат Apple, але чи розглядали можливості, які пропонують Samsung, Google або ж OnePlus здебільшого за значно нижчою ціною? Вони можуть мати не гірші, а то й кращі характеристики. Тому перед покупкою порівняйте характеристики кількох моделей різних брендів.

Оцінка тільки за розміром екрану

Багато людей обирають смартфони, орієнтуючись лише на розмір екрана, думаючи, що чим більший екран – тим краще. Але важливо пам’ятати, що розмір дисплея не є єдиним критерієм для вибору. Важливим є і тип матриці (для прикладу, високоякісні OLED, AMOLED), і роздільна здатність, а також кольорова палітра. От екран з високою роздільною здатністю не тільки буде краще виглядати, але й знижуватиме навантаження на очі, особливо при довготривалому використанні.

Порада: вибирайте смартфон з оптимальним балансом між розміром екрану і якістю зображення.

Ігнорування продуктивності процесора

Покупці зосереджуються на вигляді смартфона або ж на його основних функціях, по типу камери чи акумулятора, не звертаючи увагу на важливість процесора. Потужний процесор – основа швидкості та продуктивності телефону. Оцінка тільки за кількістю ядер чи тактовою частотою може бути недостатньою, оскільки важлива також оптимізація й архітектура чіпа.

Порада: обирайте смартфони із наступними процесорами – для більшості користувачів підійдуть моделі на базі чіпів від Qualcomm, Apple чи Samsung Exynos.

Надмірна увага до мегапікселів камери

Вибір через кількість мегапікселів камери – це досить поширена помилка. Безсумнівно, що більше мегапікселів дадуть більшу деталізацію зображення, але не завжди це означає кращу якість фотографій. Інші параметри – розмір сенсора, діафрагма, стабілізація і програмне забезпечення для обробки зображень (наприклад, штучний інтелект), мають набагато більший вплив на кінцеву якість фото.

Порада: замість того, щоб орієнтуватися на мегапікселі, звертайте увагу на відгуки та тести камер, порівнюючи їх у реальних умовах. У цьому плані Apple, Google та Samsung демонструють одні з найкращих результатів.

Неувага до операційної системи та оновлень

Смартфони із застарілими версіями ОС чи відсутністю підтримки оновлень стануть менш безпечними і працюватимуть гірше з часом. Сьогодні Google, Apple, Samsung зазвичай підтримують оновлення своїх пристроїв на декілька років, в той час як інші виробники можуть обмежити підтримку вже через 2 роки після випуску.

Порада: звертайте увагу на смартфони з довгостроковою підтримкою оновлень і перевіряйте політику оновлень конкретного виробника. Apple та Google – лідери у цьому плані.

Ігнорування акумулятора і швидкості зарядки

Акумулятор – одна з найважливіших складових смартфона, особливо якщо ви активно користуєтесь пристроєм протягом дня. Дуже часто покупці, які захоплені, для прикладу, лише характеристиками камери, забувають про важливість акумулятора. Не повторюйте цю помилку! Низька ємність зведе нанівець усі переваги смартфона, адже постійна необхідність у підзарядці навряд чи принесе вам задоволення.

Порада: обирайте смартфони з хорошою ємністю акумулятора (починаючи від 4000 міліампер-годин і більше) та функцією швидкої зарядки. Зараз багато сучасних моделей підтримують зарядку на 25-65W, тим самим дозволяючи досить швидко поповнювати акумулятор навіть всього за декілька хвилин. До речі, за бажанням також можете звернути увагу на функцію бездротової зарядки.

Неувага до якості матеріалів корпусу та захисту від води

Якість матеріалів корпусу безпосередньо впливає на довговічність телефону. Вибір між пластиковим, металевим чи скляним корпусом важливий, оскільки кожен матеріал має свої плюси та мінуси. Наприклад, металевий корпус може бути більш надійним, але й важчим, а пластиковий – легшим і дешевшим, проте менш стійким до механічних пошкоджень. До цього всього, зверніть ще увагу на захист від води та пилу (IP-рейтинг).

Порада: якщо ви часто перебуваєте в умовах високої вологості, то обрайте смартфон із сертифікацією IP67 або IP68 для захисту від води та пилу. Перша цифра «6» – це ступінь захисту від пилу, а наступна «7» – захист від води. Чим вона вища, тим краще. Максимальний захист – це IP69K, але зазвичай такі смартфони будуть мати дуже товстий корпус і незвичний вигляд. Приклад їх – це протиударні бренди Blackview, Doogee та ін. Ну, і якщо ж вам все ж важливий естетичний вигляд і вага, тоді просто обрайте модель з преміум-матеріалами, а саме метал+скло.

Купівля смартфона, не враховуючи ваші реальні потреби

Безліч людей базуються на модних трендах або ж рекомендаціях друзів, а не враховуючи свої особисті потреби. Перед покупкою просто задайте собі питання: для чого мені потрібен смартфон? Якщо збираєтесь використовувати його тільки для дзвінків, перегляду соцмереж та простих ігор, то тут вам однозначно не потрібен флагман з найпотужнішим процесором. Ви можете заощадити, обравши середньобюджетний варіант. В іншому випадку – якщо ж часто плануєте грати в ігри з високою графікою, монтувати відео, використовувати смартфон для роботи з професійними програмами – тоді так, можна звернути увагу на флагманські моделі. І пам’ятайте, що правильно обраний смартфон – це не просто модна річ, а в першу чергу помічник у повсякденному житті.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Всього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

31 − 28 =